7 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

ВЕСТИ

Wrestling Academy for Positive Values

Kick off meeting 15.05.2022-Porec,Croatia Викендот во Пореч,Хрватска...

Курс за тренери и судии-Кочани-02-09.05.2022

Во организација на БФРСМ и Светската Боречка Асоцијација УВВ во Кочани се организира курс за тренери и судии.

46 ти-,,Македнски Бисер “-Традиционален Меѓународен Турнир во борење слободен стил–Радовиш-2022 г

46 ти-,,Македнски Бисер "-Традиционален Меѓународен Турнир во борење слободен стил--оваа година ќе се одржи во Радовиш.

НИВО-1 КУРС ЗА ТРЕНЕРИ И СУДИИ

Боречката Федерација на Република Северна Македонија во соработка со Светска Боречка Асоцијација(УВВ) од 2-9...

Бесир Алили на само 19години се пласираше на 5место во сениорска конкуренција на ЕП во Унгарија

Бесир Алили го освои петтото место на Европското првенство во борење во Будимпешта, Унгарија, откако во борбата за бронзениот...

Егоров направи историја во Македонското борење-од Унгарија се враќа со златен медал

Владимир Егров- Направи историја за македонското борење Во категорија 57кг освои злато на ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА СЕНИОРИ во БУДИМПЕШТА,Унгарија

Македонија има Финалист на Европското Првенство за Сениори-

Европско Првенство борење оваа година се одржува во Будимпешта,Унгарија од 28.03.-03.04.2022година. Нашата држава ја претставуваат 5...

Европско Првенство У23 во Пловдив,Бугарија 2022година

Европско Првенство У23 Пласман 50кг Марија Спирковска-9мeсто 57кг Аид Салихаси -9место/9борачи 61кг Бесир Алили-5место/од 10...

Подготвителен тренинг за учество на Европско Првенство У23,кое ќе се одржи во Р.Бугариja

Денес 04.03.2022 година во просториите на БК Лирија ,Нашите Репрезентативци и Репрезентативци од Косово направија...

ИЗВЕШТАЈ ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ЗА СЕНИОРИ – 2022 ГОДИНА -27.02.2022-Радовиш

ИЗВЕШТАЈ-ДРЖАВНО-ПРВЕНСТВО-ЗА-СЕНИОРИ-2022-ГОДИНА-1-1Преземи

Стипендии од Олимписки Комитет на Северна Македонија за двајца борачи

Боречка Федерација на Република Северна Македонија би сакала да изрази една огромна благодарност до Олимпискиот Комитет на Република Севернна...

Државно првенство У23 во Штип 10.12.2022

Слики од У23 Државно првенство,одржано на 12.02.2022г 🠕 Резултати🠗 ИЗВЕШТАЈ-ДРЖАВНО-ПРВЕНСТВО-ЗА-У23-2022-ГОДИНА-1Преземи

Посета на Боречкиот Клуб Лирија 2010 од Скопје

Претседателот на БФРСМ -Дејан Богданов Заедно со господинот Ахмед Адеми(член на Управен Одбор на БФРСМ) го посетиja Боречкиот Клуб...

Следете не